Mecz piłki ręcznej połączony z kwestą na rzecz potrzebującej Marii

mz | Utworzono: 2017-04-03 17:17 | Zmodyfikowano: 2017-04-03 13:19
A|A|A

W sobotę, 8 kwietnia wyjątkowe wydarzenie. O godz. 18.00 w Hali Widowiskowo Sportowej w Kątach Wrocławskich zmierzą się dwie drużyny szczypiornistów: GOKiS Kąty Wrocławskie zagra z BT Krokusem Bystrzyca.

Mecz będzie połączony z charytatywną kwestą na rzecz pani Marii i jej syna, Ireneusza.

Oto, co piszą o niej organizatorzy akcji:

"Pogodna, aktywna i niezwykle pozytywna 47-latka. Chociaż życie jej nie rozpieszcza - Maria się nie poddaje. I nie poddała się, kiedy przyszło jej zmierzyć się z trudnym macierzyństwem - niepełnosprawnością umysłową i fizyczną syna (stan po mózgowym porażeniu dziecięcym, upośledzenie umysłowe znacznego stopnia, padaczka, dyskopatia lędźwiowa, stan po zapaleniu opon mózgowych). Stawiła czoła wyzwaniu i doświadczyła - jak sama mówi dojrzałej miłości specjalnej troski.

Marysia nie poddała się także kiedy przed kilkunastu laty wykryto u niej MDS - mielodysplazję szpiku, zwaną również stanem przedbiałaczkowym. Zawalczyła, przeszła agresywne leczenie, wydawało się, że jest ok.

Jednak choroba została jedynie uśpiona, i niedawno wróciła - jeszcze bardziej przebiegła i drapieżna. Zaatakowała na wielu polach - nowotwór ginekologiczny, problemy kardiologiczne (aktualnie Maria jest po wszczepieniu rozrusznika), poważne zwyrodnienia kręgosłupa, cukrzyca.

Sytuację utrudniają także warunki mieszkaniowe Marii. Przed zimą zawalił się w jej domu komin, a ponieważ zarobione pieniądze Maria musi przeznaczać głównie na leczenie swoje i syna, nie wystarczyło już na naprawę...

Maria walczy cały czas, chociaż sił, środków i chęci coraz mniej. Bo ileż jest w stanie znieść jeden człowiek ?... Dlatego nie możemy pozostawić Marysi i Irka samych!!!"

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama