Legnica: Kolejki do odpracowania długów za mieszkania komunalne

Andrzej Andrzejewski, jk | Utworzono: 2017-04-07 20:05 | Zmodyfikowano: 2017-04-07 20:05
A|A|A

fot. archiwum radiowrocław.pl

We Wrocławiu w ciągu trzech lat dłużnicy z mieszkań komunalnych odpracowali 3 mln 100 tys. złotych. W Jeleniej Górze 1 mln 300 tys. W Legnicy od najemców zalegających z czynszami, tylko w tym roku udało się odzyskać prawie półtora miliona. W ostatnich tygodniach do administratora wpłynęła rekordowa liczba wniosków o rozliczenie zaległości. "Komunalna kumulacja" przynosi efekty. Chodzi nie tylko o umorzenie odsetek pod warunkiem spłaty długu - część lokatorów odpracowuje swoje zobowiązania.

- To są prace na rzecz Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, a więc różnego rodzaju sprzątanie, jakieś drobne remonty, prace administracyjne - na przykład roznoszenie korespondencji,  malowanie drzwi, czy jakiegoś ogrodzenia na zasobach komunalnych gminy - wyjaśnia Zbigniew Celoch z Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej.

Zbigniew Celoch przyznaje jednak, że często dłużnicy chcieliby się rozliczyć z czynszu, ale im się to nie opłaca, bo tracą różnego rodzaju zasiłki. Dlatego w Legnicy samorządowcy zastanawiają się nad specjalną uchwałą, która  pozwoli odpracowywać długi i zachować zasiłki. Gra jest warta świeczki, bo lokatorzy są winni administratorowi ponad 60 milionów złotych.

POSŁUCHAJCIE MATERIAŁU:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama