Siatkarze Cuprum rozpoczynają walkę o piątej miejsce w PlusLidze

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-04-07 17:34 | Zmodyfikowano: 2017-04-07 17:34
A|A|A

fot. Cuprum Lubin

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, drużyny zajmujące 5 i 6 miejsce na zakończenie fazy zasadniczej, rozegrają dwumecz, którego zwycięzca zajmie ostatecznie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywek PlusLigi w sezonie 2016/2017. Tuż za olsztyńskimi akademikami w ligowej tabeli znajduje się ekipa Cuprum Lubin.

O zwycięstwie w dwumeczu będzie decydować większa liczba punktów meczowych – za zwycięstwo 3:0 i 3:1, wygrany zespół otrzymuje 3 punkty, a przegrany 0. Jeśli o losach spotkania będzie musiał zadecydować tie-break, wygrani otrzymają 2 punkty, a przegrani 1. Jeśli będzie remis, to o zwycięstwie zadecyduje tzw. złty set, do 15 punktów.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany o godzinie 18:00 w Lubinie. Co ciekawe, oba zespoły miały okazję zmierzyć się ze sobą… dwa tygodnie temu. Wtedy to, w Hali Urania lepszy okazał się Indykpol AZS, wygrywając 3:1.

- Na pewno jest łatwiej sztabowi szkoleniowemu przygotować się pod względem taktycznym do tego spotkania – podkreśla Paweł Woicki, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn. - Nie wiele bowiem zmieniło się w drużynie Cuprum przez ostatnie dwa tygodnie. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że to będą zupełnie inne konfrontacje. Ciężko powiedzieć, czy lepsze czy gorsze, ale z całą pewnością na innym poziomie.

Podopieczni dobrze znanego w Olsztynie trenera Gheorghe Cretu wygrali w tym sezonie 18 spotkań, a 12 razy musieli przełknąć gorycz porażki. Trzon zespołu stanowią tacy siatkarze jak: Keith Pupart, Grzegorz Łomacz, Marcus Boehme, Łukasz Kaczmarek czy Rafail Koumentakis. W drużynie Cuprum występują również byli gracze AZS-u Olsztyn – Piotr Hain i Dawid Gunia.

Pierwszy gwizdek meczu o 5. miejsce zabrzmi o godzinie 18:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama