What's in the box? DAB+ Film: Co polecają Krzysiek i Miłka?

Krzysztof Majewski, Miłosława Bożek, GN | Utworzono: 2017-04-07 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-04-07 16:00
A|A|A

Zaczynamy od pilnego spotkania z Elą Janik z Kina Nowe Horyzonty. Spieszyć się trzeba, bo wieczorem możecie już być na jednym z seansów Cinema Italia Ogg - nowego kina włoskiego.

Następnie przegląd repertuaru. Sporo się tego nazbierało, to i będzie co oglądać, zwłaszcza że kwiecień, pod względem ciekawych premier, zapowiada się ubogo.

Porozmawiamy o „Life” - zaskakująco sprawnym horrorze z akcją na orbicie Ziemi.

„Power Rangers” - kto miał, telewizor w latach 90. to doskonale wie, co to za propozycja.

"American Honey", czyli kolejny szczery film Andreai Arnold, która rozkłada na czynniki pierwsze Amerykę. Świetnie się przy tym bawiąc.

W kinach możemy też oglądać wyglądane przez fanów „Ghost in the shell". Aktorską wersję kultowej mangi i anime. Po 17.00 porozmawiamy z Magdaleną Szymańską, która pisze o sobie tak: „Od prawie 10 lat zajmuję się odtwarzaniem strojów z gier, komiksów i filmów. Ghost in the shell jest moją pasją prawie od 13 lat i, mimo że jestem zupełnie zagłębiona w temat, czasem odnoszę wrażenie, że jeszcze nie wszystkie aspekty tego tytułu poznałam." Wydaje się nam, że to dla nas wystarczająco .

Tuż po tym spotkaniu zostaniemy w klimacie science-fiction o kultowym (znowu!) jego przykładzie opowie profesor Witold Jakubowski z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Będzie to sam „Łowca Androidów" Ridley'a Scotta w nastroju oczekiwania na remake Denisa Villeneuve'a. Przy okazji zaprosimy się na spotkanie DKL-u - Dialog Kultura Film.

W programie rozmawiamy też z Arturem Liebhartem - dyrektorem Millennium Docs Against Gravity. Będzie o zbliżającej się 14. edycji, będzie o kinie dokumentalnym w ogóle.

Po 19.00 wieści z serialowego świata, a także recenzja „Wielkich Kłamstewek"

To wszystko w dźwiękach muzyki filmowej i takich piosenek. W okolicach każdej pełnej godziny wiadomości filmowe.

Zapraszają — Krzysztof Majewski i Miłosława Bożek

Radio Wrocław Kultura: What's in the box? DAB+ Film, piątek 16:00-20:00 (powtórka audycji w sobotę od 8:00)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama