Nielegalnie handlowali lekami. Oszukali ponad 1000 osób

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-04-07 15:38 | Zmodyfikowano: 2017-04-07 15:46
A|A|A

fot. Dolnośląska Policja

Funkcjonariusze z Wrocławia zatrzymali dwie osoby, podejrzane o nielegalne wprowadzanie do obrotu leków. W ręce policjantów wpadło dwoje mieszkańców województwa pomorskiego 35-letnia kobieta oraz 50-letni mężczyzna.

Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymane osoby mogły działać od 2014 roku prowadząc w sposób nielegalny produkcję oraz sprzedaż wysyłkową przez Internet leków poza obiegiem farmaceutycznym, suplementów diety oraz innych medykamentów na odchudzanie i potencję. Sprawcy w ten sposób wprowadzili w błąd, co do autentyczności produktów, ponad 1000 osób z całego kraju.

W trakcie przeszukania lokalu policjanci zabezpieczyli 50.000 gotowych do sprzedaży tabletek, maszyny do produkcji, opakowania, etykiety, hologramy oraz półprodukty w postaci różnych substancji chemicznych.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa wynikające z prawa farmaceutycznego oraz kodeksu karnego. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama