Cuprum przegrywa z AZS Olsztyn pierwsze starcie o piąte miejsce

| Utworzono: 2017-04-07 20:26

Mecz zaczął się od wymiany ciosów. Aleksander Śliwka kontra Marcus Boehme. Z przodu zawsze znajdowali się jednak gospodarze, a po błędzie olsztyńskiego zespołu w ataku, Cuprum objęło prowadzenie 7:5. Po blokach Gunii i Tahta ekipa Cuprum wyszła na prowadzenie 18:14, którego nie oddała do samego końca, wygrywając inauguracyjną partię 25:16.

Drugi set rozpoczął się udanie dla zawodników AZS Olsztyn. Olsztynianie popełniali mniej błędów i kończyli więcej ataków w pierwszym uderzeniu niż w poprzedniej partii. Mozolna i cierpliwa gra Cuprum doprowadziła do remisu 17:17. Wojnę nerwów w końcówce drugiej odsłony lepiej wytrzymywali olsztynianie, wygrywając 26:24 i doprowadzając w całym meczu do remisu.

Regulaminowa 10-cio minutowa przerwa nie wpłynęła na dobrą postawę olsztynian. Podopieczni trenera Andrea Gardiniego z każdą kolejną rozegraną akcją udowodniali swoją wyższość nad przeciwnikiem – gdy Śliwka popisał się uderzeniem z lewego skrzydła, Indykpol AZS prowadził 6:1. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była lepsza i wygrała trzecią partię 25:16.

Czwarty set rozpoczęła się od prowadzenia olsztynian 3:1, po udanym ataku Palaciosa. Lubinianie nie zamierzali złożyć obroni i już po chwili, gdy punkt zdobył Pupart mieliśmy remis 3:3. Tak jak w drugim secie, tak i teraz straty przez lubinian zostały odrobione. Od tego momentu oba zespoły grały punkt za punkt, a o losach seta musiała zadecydować wyrównana końcówka. W niej lepsi okazali się olsztynianie, wygrywając 25:21 jak i cały mecz 3:1.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się już w środę o godzinie 18! Razem podziękujemy naszej drużynie za ten sezon. Razem pożegnajmy trenera Andrea Gardiniego! Liczymy na Twoją obecność!

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:16,24:26,16:25,21:25)

Cuprum: Łomacz, Pupart, Taht, Boehme, Gunia, Kaczmarek, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Malinowski, Koumentakis

Indykpol AZS: Woicki, Zniszczoł, Kochanowski, Włodarczyk, Śliwka, Hadrava, Żurek (Libero) oraz Boswinkel, Makowski, Palacios

MVP: Paweł Woicki.