Emocje w Lubinie. Zagłębie postawiło się liderowi

| Utworzono: 2017-04-07 22:29 | Zmodyfikowano: 2017-04-07 22:34

Podział punktów jest jak najbardziej zasłużony. Takie mecze chcemy oglądać. Świetne tempo i z jednej i z drugiej strony. Zmiany na prowadzeniu, sporo sytuacji bramkowych. Dobra skuteczność, efektowne akcje i gole.

Zagłębie pierwsze cieszyło się ze zdobycia gola. Krzysztof Janus odegrał do Arkadiusza Woźniaka, który w sytuacji sam na sam pokonał Mariana Kelemena.

Kibice szybko musieli zmienić radosny nastrój po 120 sekund później Martina Polacka strzałem z szesnastu metrów starał się zaskoczyć Fiodor Cernych, ale jego uderzenie obronił golkiper Zagłębia. Przy dobitce Cilliana Sheridana nie miał już szans.

Rosły gracz z Wysp Brytyjskich raz jeszcze dał o sobie znać przed przerwą. W 37. minucie Irlandczyk skutecznie egzekwował rzut karny, który sprokurował Polacek. Słowak podciął Przemysława Frankowskiego. W końcówce pierwszej części gry lubinianie domagali się jedenastki za rzekomy faul Kelemena na Łukaszu Janoszce.

W drugiej połowie Zagłębie ruszyło do ofensywy i w 61. minucie wyrównało. Rezerwowy Martin Nespor już przy pierwszym kontakcie z piłką mógł pokonać Kelemena, jednak ten obronił jego uderzenie z ostrego kąta. Futbolówka trafiła do Łukasza Piątka, który oszukał dwóch obrońców i wpakował piłkę do siatki.

Zdobyty gol uskrzydlił gospodarzy. W 75. minucie Zagłębie dopięło swego. Po świetnym dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego głową Kelemena pokonał Łukasz Janoszka. Chwilę później było już 3:3. Po dograniu z rzutu wolnego Piotra Tomasika gola zdobył Ivan Runje.

To nie koniec emocji. W ostatniej akcji meczu gola dającego zwycięstwo Jagiellonii strzelił Arvydas Novikovas. Asystował mu Sheridan, który kilka sekund wcześniej trafił w słupek.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 3:4 (1:2)
1:0 - Arkadiusz Woźniak 15'
1:1 - Cillian Sheridan 17'
1:2 - Cillian Sheridan (k.) 37'
2:2 - Łukasz Piątek 61'
3:2 - Łukasz Janoszka 75'
3:3 - Ivan Runje 78'
3:4 - Arvydas Novikovas 90+2