Wygrana Metraco Zagłębia, porażka KPRu Jelenia Góra

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-04-09 07:00

W spotkaniu drużyn walczących o mistrzostwo Polski Metraco Zagłębie Lubin wygrało z AZSem Koszalin 24:22. Mecz był bardzo wyrównany. Początek spotkania należał do ekipy gości. Zagłębie odrobiło straty, ale do przerwy przegrywało 9:12. W drugiej połowie drużyna Bożeny Karkut spisywała się lepiej. W 45. minucie zespół z Lubina objął pierwsze prowadzenie w meczu i nie pozwolił już sobie odebrać przewagi.

Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 24:22 (9:12)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Czyż - Grzyb 2, Załęczna 2, Malta 3, Buklarewicz 4, Piechnik 1, Jochymek 5, Marić 5, Bilik, Kurdzielewicz, Milojević 1

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Michałów 2, Roszak 6, Stasiak, Budnicka 1, Tracz 2, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk 1, Nestsiaruk 4, Izak 2, Sądej 3, Piwowarczyk

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie KPR Jelenia Góra przegrał na wyjeździe z Piotrcovią 22:34. O wyniku zdecydowała pierwsza połowa, którą zespół z Jeleniej Góry przegrał aż 8:20. Druga część meczu była wyrównana, ale KPR nie miał już szans na odrobienie strat.

Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 34:22 (20:8)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Kucharska 5, Klonowska, Kopertowska 3, Marszałek, Wypych 2, Szafnicka 4, Ivanović 4, Jałoszewska 2, Belmas 6, Despodovska 7/2, Dronzikowska 1.

KPR: Hoffman, Ciesiółka - Bilenia 3, Tomczyk 3, Maziarz, Wojtas, Kobzar 3/1, Załoga, Jasińska 2, Kanicka 2, Oreszczuk 3, Janas 2, Skowrońska 3/2, Koc 1.