Sto dni do World Games [SONDA]

Robert Skrzyński, Bartosz Tomczak, Przemek Gałecki | Utworzono: 2017-04-11 10:43 | Zmodyfikowano: 2017-04-11 10:43
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Dziś oficjalnie ogłoszono "studniówkę" i rozpoczęto sprzedaż biletów na ceremonię otwarcia. Posłuchajcie jak rozpoczęto wielkie odliczanie:

Uroczyście zegar odliczający czas do igrzysk na Świdnickiej uruchomiła 9-letnia Amelka.

- Duży stres odpalić tak wielką imprezę? 

- Trochę tak

Dziewczynce pomagał prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

- Jestem jedną z tych osób, które w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych umawiały się no nie pod tym, ale pod zegarem stojącym prawie w tym miejscu. Ogromnie się cieszę, że już tylko 100 dni. Jesteśmy niemal w 100% gotowi. - mówił prezydent dolnośląskiej stolicy.

Reżyserem ceremonii otwarcia jest Krzysztof Materna, który zdradził, że na scenie zobaczymy m.in. Kamila Bednarka, zespół Lemon, aktorów teatru Capitol, czy Annę Rusowicz.

- Jesteśmy dumni, że udało nam się zgromadzić takie siły muzyczne, które dają niesłychaną różnorodność, a przy tym dynamikę, młodość, przebojowość. - mówi Krzysztof Materna:

The World Games aktywnie wspiera Polski Komitet Olimpijski. Bo w każdym momencie dyscyplina nieolipijska może trafić do programu klasycznych igrzysk tłumaczy Adam Krzesiński, sekretarz PKOl-u:

- Wspinaczka sportowa i karate, które już w 2020 roku w Tokio będą w programie Igrzysk Olimpijskim. Sport jest jeden i cieszymy się bardzo, że tak ogromna impreza, jedna z najważniejszych w światowym sporcie będzie rozegrana we Wrocławiu

Jakie jest zainteresowanie The World Games? O tym opowiada rzecznik spółki World Games Kacper Cecota:

- Mamy sprzedane mniej więcej 20 tysięcy biletów. Myślę, że na ten moment to jest bardzo dobry wynik. Najlepiej sprzedaje się żużel, mamy już 1/3 Stadionu Olimpijskiego sprzedaną. Na drugie miejsce w ostatnich dniach wysunęło się ultimate frisbee.

Ultimate frisbee to jedna z kilkunastu nieco mniej znanych szerszej publiczności dyscyplin World Games. Jest jednak bardzo widowiskowa. Zobaczcie sami:

Przez 10 dni sportowcy we Wrocławiu, a także w innych dolnośląskich miastach będą rywalizować w 31 dyscyplinach. Pełną listę znajdziecie tutaj.

Sonda

Na którą dyscyplinę World Games zamierzasz się wybrać?

Ta sonda już się zakończyła.
Akrobacje szybowcowe
12%
Futbol amerykański
8%
Ju-Jitsu
4%
Korfball
0%
Lacorsse
4%
Piłka ręczna plażowa
12%
Ultimate Frisbee
4%
Unihokej
4%
Żużel
32%
Inne
20%

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich mają być największym sportowym wydarzeniem tego roku w Polsce. Czy będą także sukcesem naszych zawodników?

Sonda

Na ile medali polskich sportowców liczysz podczas World Games?

Ta sonda już się zakończyła.
Nie więcej niż trzy
7%
Przynajmniej pięć
57%
Od sześciu do dziesięciu
36%

World Games jest już niemal zapięte na ostatni guzik. Zakończono większość prac organizacyjnych w tym kluczowe inwestycje - takie jak modernizacja Stadionu Olimpijskiego czy też budowa pływalni na Wejherowskiej są już zakończone.

Co jeszcze pozostało do zrobienia?

- Szczegółowe plany związane z transportem. Szczegółowe plany związane z przeprowadzeniem wydarzeń sportowych na 26 obiektach. Myślę, że to największe wyzwania, choć będziemy także jeszcze oddawać jeden obiekt do użytku - to tor wrotkarski - mówi Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Marcin Przychodny.

W Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich weźmie udział ponad 3500 zawodników z ponad 100 krajów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama