Maciek Przestalski zaprasza na Kulturę DAB+ [SŁUCHAJCIE]

Maciek Przestalski, GN | Utworzono: 2017-04-12 12:00 | Zmodyfikowano: 2017-04-12 11:18
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Zaczniemy od krótkiej rozmowy z dr Bożeną Steinborn która, przy okazji 70-lecia powołania Muzeum Narodowego we Wrocławiu, kilkanaście dni temu gościła w naszym mieście. Pierwsza godzina naszego spotkania, to też czas relacji i zapowiedzi, między innymi kolejnych wystaw zdjęć Miltona Greena, które zobaczymy w wakacje.

Jak wygląda zaplecze i warsztat pracy jednego z największych współczesnych rzeźbiarzy? Czy współczesne funkcjonowanie w obiegu sztuki jest możliwe bez profesjonalnego zaplecza i sztabu ludzi? Na te pytania postara się odpowiedzieć podczas spotkania i oprowadzania po wystawie "Tony Cragg. Rzeźba” Paweł Bąkowski. Zanim jednak wybierzecie się do Muzeum Współczesnego, posłuchajcie, chwilę po 17:00, naszej rozmowy.

"Plenery fotograficzne stały się ważnym dla uczestniczących w nich twórców elementem życia artystycznego, być może z potrzeby ducha, z tęsknoty za możliwością przeniesienia się w miejscu i czasie". O 18:00 Andrzej Dudek-Dürer i Andrzej Rutyna Wystawa mówić będą o wystawie poplenerowej Oddziału Dolnośląskiego ZPAF "Wobec miejsca i czasu V" która od czwartku w Galerii FOTO-GEN.

A na koniec, po 19:00, Michał Duda i Małgorzata Devosges-Cuber opowiedzą o bohaterze nowej wystawy w Muzeum Architektury. Jerzy Gottfried jest architektem wyjątkowym. Nigdy nie szukał poklasku, z pewnością dlatego jego projekty są znane przede wszystkim lokalnemu środowisku projektantów i badaczy architektury. Pracował w Katowicach, realizował głównie na Górnym Śląsku.

Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama