Kosmiczne studia Radia Wrocław: Jakość, którą widać

| Utworzono: 2017-05-01 06:50 | Zmodyfikowano: 2017-05-01 06:50
Dodaj do Wykop.pl
Kosmiczne studia Radia Wrocław: Jakość, którą widać - Studio Radia Wrocław Kultura; fot. Ilona Biernacka
Studio Radia Wrocław Kultura; fot. Ilona Biernacka

Studia emisyjne Radia Wrocław i Radia Wrocław Kultura to jedne z najnowocześniejszych w Europie. To, że wyglądają jak pokład statku kosmicznego, to jedno. Najważniejsze jednak jest to, że zapewniają słuchaczom niezwykłą, cyfrową jakość odbioru i szybki dostęp do informacji.

- Jest się czym chwalić, bo system emisji i produkcji jest niemal identyczny jak choćby ten w National Public Radio w Waszyngtonie – mówi Mirosław Ostrowski, dyrektor techniczny Radia Wrocław.Nowy system daje możliwość nadawania z każdego miejsca na ziemi i umieszczania nagranych informacji w dowolnym miejscu programu. Sprawia, że Słuchacze mogą jeszcze szybciej otrzymać informacje, na których im zależy, ale to nie wszystko. Dzięki specjalnemu połączeniu kamer, każdy może sprawdzić, co w danym momencie dzieje się w studiu, w newsroomie, czy w reżyserce. Proszę bardzo:

Nowe studio Radia Wrocław to także zupełnie nowy system. System wielowarstwowy. To miksery, które muszą się porozumiewać z rozbudowaną warstwą urządzeń i programów audio oraz systemem służącym do transmisji wideo.

- Nasz nowy system wideo ma zaimplementowaną sztuczną inteligencję, która się musiała nas nauczyć. A my uczyliśmy się jej. Zajęło nam to kilka dni, to chyba nie tak wiele - uśmiecha się Mirosław Ostrowski.

Reklama
Zdjęcia
Kosmiczne studia Radia Wrocław: Jakość, którą widać - 4
Kosmiczne studia Radia Wrocław: Jakość, którą widać - 5