Rozmowa Dnia z przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą

, km | Utworzono: 2017-04-27 07:30 | Zmodyfikowano: 2017-04-27 07:25
A|A|A

Nie będzie referendum w sprawie likwidacji gimnazjów – powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Czy to dobra decyzja pytaliśmy Piotra Dudę. Przewodniczący NSZZ „Solidarność” był gościem Rozmowy Dnia Radia Wrocław.

Spadek obrotów w całym sektorze handlu w Polsce wyniesienie prawie 10  mld złotych, 36 tysięcy osób straci pracę – to wyliczenia audytorów z  PWC. Chodzi oczywiście o efekty wprowadzenia w życie obywatelskiego  projektu zakazu pracy w niedzielę, nad którym pracuje rząd. Jednak Piotr Duda, szef NSZZ „Solidarność”,  przekonuje.

Główne założenia projekty to zakaz handlu we wszystkie oprócz  przedświątecznych niedziel. Otwarte mogłoby być tylko małe sklepy, czy stacje benzynowe.

Referendum tak ale w odpowiednim czasie. Tak Piotr Duda, szef NSZZ  "Solidarność" odniósł się w Rozmowie Dnia Radia Wrocław do stanowiska  rządu ws. referendum edukacyjnego. Premier Beata Szydło jest przeciw,  mimo, że pod wnioskiem referendalnym złożono blisko milion podpisów. Od  Piotra Dudy dostało się tez szefowi Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomirowi Broniarzowi, który był inicjatorem referendum.

Dlatego "Solidarność" wspólnie z Kukiz '15 przygotowuje projekt ustawy,  która nakazywałaby - po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów - obligatoryjne przeprowadzanie referendum. Teraz ostateczna decyzja  należy do parlamentarzystów.

Posłuchaj całej rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama