Areszt za pobicie – sprawcy wtargnęli na posesję i pobili jej właściciela

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-27 19:00
A|A|A

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości gminy Wiązów. Dwóch mężczyzn w wieku 34 i 41 lat podjechało samochodem pod jeden z domów i wtargnęło na posesję 45 - letniego mężczyzny. Jeden ze sprawców miał w ręku przedmiot przypominający pistolet, którym groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Napastnicy zaczęli bić właściciela posesji powodując u niego obrażenia głowy. Po krótkiej chwili obaj uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, jednemu z nich podczas ucieczki wypadł pistolet gazowy na plastikowe kulki. 

Napadnięty mężczyzna potrzebował opieki medycznej, w związku czym zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Ofiara napadu znała obu mężczyzn. Obaj podejrzani zostali po krótkim czasie zatrzymani przez funkcjonariuszy i trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego, udziału w pobiciu z niebezpiecznym przedmiotem, kierowania gróźb i uszkodzenia ciała.
Wobec obu podejrzanych zastosowany został tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Napastnikom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama