Kolejne mecze piłkarzy Miedzi i Chrobrego

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-04-28 07:00
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

Już dziś kolejne mecze w 1 lidze piłkarskiej rozegrają dolnośląskie drużyny. Trafiają na spadkowiczów z ekstraklasy.

Chrobry Głogów będzie podejmował od 19 Górnika Zabrze. Gospodarze zajmują 13 miejsce w tabeli, a Górnik jest 8. Zespół Ireneusza Mamrota spisuje się nieźle. Potrafił niedawno w derbowym meczu wygrać w Legnicy z Miedzią. Chrobry musi szukać punktów w każdym spotkaniu, aby zapewnić sobie bezpieczne utrzymanie.

Drużyna Górnika ma jeszcze szansę na powrót do ekstraklasy, ale będzie to niezwykle trudne zadanie. Kontrakt z zespołem z Zabrza rozwiązał wieloletni filar defensywy Adam Danch.

Miedź Legnica zagra o 20.45 w Bielsku z Podbeskidziem. Zespół Ryszarda Tarasiewicza jest na 5. miejscu w tabeli, ale wciąż z dużymi szansami na awans. Choćby dlatego, że będzie to ostatnie wyjazdowe spotkanie Miedzi. Kolejnych 6 meczów rozegra u siebie.

Wygrana w Bielsku nie będzie łatwa, bo dla gospodarzy to jedna z ostatnich okazji na dołączenie do grona drużyn walczących o awans. Ale zespół z Legnicy niedawno pokonał na wyjeździe GKS Katowice, a to rywal z pewnością dużo bardziej wymagający od Podbeskidzia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama