Trzy razy więcej rowerów miejskich w Legnicy

Andrzej Andrzejewski, GN | Utworzono: 2017-04-30 12:01 | Zmodyfikowano: 2017-04-30 12:02
A|A|A

Fot. Zygmunt Mułek

Osiem stacji wypożyczeń rozsianych po całej Legnicy, a w nich łącznie 69 rowerów. Ubiegłoroczny eksperyment pokazał, że mieszkańcy chcą korzystać również z takiej formy komunikacji miejskiej. Dlatego - zgodnie z obietnicą prezydenta - na ulicach pojawiło się trzy razy więcej jednośladów. Przez pierwszy kwadrans wypożyczenia są darmowe. Zdaniem Marka Pogorzelskiego z firmy Next Bike daje to możliwość darmowego przejazdu przez całe miasto.

- Możemy tak naprawdę podróżować nieograniczony czas, co piętnaście minut zmieniając rower. Potem za pierwszą godzinę płacimy złotówkę, bo chcemy, aby ten system żył, aby ludzie nie przetrzymywali rowerów, żeby z nich korzystali. A w momencie kiedy robią sobie przerwę w przejażdżce, ten rower oddawali, żeby w międzyczasie służył też innym – tłumaczy Pogorzelski.

Wiceprezydent Legnicy Jadwiga Zienkiewicz zastrzega, że do końca roku rowerów i stacji może być jednak znacznie więcej, bo pojawiają się chętni do współfinansowania takiego systemu komunikacji.

- Wiem, że hotel przy ul. Gliwickiej taki akces wstępnie składał. Jeżeli chcieliby się włączyć do naszego systemu i go rozbudować o stacje dla swoich klientów, to jak najbardziej jest to możliwe - tłumaczy Jadwiga Zienkiewicz.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama