Japończyk uczy wrocławian baseballu

| Utworzono: 2017-05-01 18:30 | Zmodyfikowano: 2017-05-01 18:31

„To strzał w dziesiątkę i sportowo i marketingowo” - tak o jego zakontraktowaniu mówią działacze Barons Wrocław. Takuya Funada został zawodnikiem dolnośląskiej drużyny. Już w pierwszych meczach ekstraligi pokazał, że zdecydowanie umiejętnościami przewyższa innych graczy w kraju. Jak udało się skusić Japończyka na występy w barwach wrocławskiego zespołu? Zdradza Łukasz Tur z Barons:

- Mieliśmy kontakt z jego agentem. Przedstawił nam dość konkretną ofertę, chęć gry w Polsce. Zdecydowaliśmy się na to. W sumie jest to pierwszy taki całoroczny kontrakt w klubie. Mam nadzieję, że to będzie duży krok w przód - tłumaczy Tur.

Co ciekawe Funada gra we Wrocławiu jedynie za wikt i opierunek. Nie pobiera z klubu żadnego wynagrodzenia. Jak mówi o sobie jest ambasadorem baseballu.

- Baseball to moja wielka miłość. Próbuję nim zainteresować dzieci i młodzież we Wrocławiu - mówi z uśmiechem Funada:

- Pochodzę z Kioto, to bardzo piękne miasto, zresztą podobne do Wrocławia. Do was przyjechałem po to, żeby grać w baseball. Chcę zainteresować wszystkich tą piękną dyscypliną – mówi Japończyk.

Z Funadą w składzie Barons radzą sobie bardzo dobrze zajmując drugie miejsce w ekstralidze. Sporym zainteresowaniem cieszą się także zajęcia z baseballu, które Japończyk prowadzi w kilku wrocławskich szkołach.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.