Prezydent rozdaje konstytucję

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-05-03 08:50 | Zmodyfikowano: 2017-05-03 08:51
Prezydent rozdaje konstytucję -

W południe na jeleniogórskim rynku rozpoczną się uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Prezydent miasta, Marcin Zawiła będzie z tej okazji rozdawał przechodniom Konstytucję RP, by jak mówi przypomnieć wszystkim jak ważny jest to dokument:

- To dobry moment, zwłaszcza dziś, kiedy dyskusja o konstytucji zaczyna być tak gorąca, żeby zdać sobie sprawę z tego, o jakim dokumencie mówimy (...).

Jak dodaje Święto Konstytucji to okazja by przypomnieć sobie jej treść i znaczenie. - Bycie Polakiem, to bycie człowiekiem, który tą konstytucją jest chroniony, a z drugiej strony ma swoje obowiązki jako członek wspólnoty narodowej.

Jak podkreśla prezydent Zawiła, choć w Polsce w zasadzie nie można się w sądzie powołać bezpośrednio na Konstytucję, to każdy Polak powinien znać jej treść i co jakiś czas ją sobie przypominać.

W Jeleniej Górze w południe na Placu Ratuszowym zaplanowane jest podniesienie na maszt flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz odegranie hymnu państwowego, wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, przemarsz uczestników uroczystości, pocztów sztandarowych, orkiestry dętej na plac przed kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego, złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem „Wolność i Niepodległość" oraz o 13.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.