Lubin: Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy "Polskiej Miedzi"

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-06-21 18:23 | Zmodyfikowano: 2017-06-21 18:35
A|A|A

Zaskoczenia nie ma: właściciele akcji KGHM "Polska Miedź" otrzymają dywidendę. Złotówkę za każdy walor. Taka decyzja zapadła podczas walnego zgromadzenia udziałowców w Lubinie. Holding wyda na to 200 milionów złotych. Jak poinformował Andrzej Leganowicz, przewodniczący dzisiejszego posiedzenia, wypłata dywidendy nastąpi w dwóch turach.

- Walne zgromadzenie ustala terminy wypłaty dywidendy na 17 sierpnia 2017 roku - pierwsza rata w kwocie 50 gr. za akcję. 16 listopada 2017 roku druga rata w kwocie 50 gr. za akcję.

Akcjonariusze zgodzili się również na pokrycie ubiegłorocznej straty w wysokości 4 milionów złotych z funduszu zapasowego. Jak zapewnia prezes holdingu strata wynika z przeszacowania wartości majątku należącego do spółki.

Józef Czyczerski, członek Rady Nadzorczej z wyboru załogi i szef miedziowej "Solidarności" krytykuje taką decyzję.

- Też jestem akcjonariuszem, w związku z tym mówię przeciwko sobie: powinniśmy te pieniądze pozostawić na rozwój, dopóki Państwo nie rozwiąże problemu podatku od niektórych kopalin. Bo my jesteśmy drenowani i zadłużani, żeby ten podatek płacić.

KGHM "Polska Miedź" jest jedyną polską spółką, która płaci podatek od wydobycia kopalin. Chodzi o kilka milionów złotych dziennie.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama