Kolarze CCC na podium mistrzostw Polski

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-06-22 16:23 | Zmodyfikowano: 2017-06-22 16:23

Michał Kwiatkowski zdobył w Krokowej tytuł kolarskiego mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas. Zawodnik grupy Sky trasę liczącą 39,6 km pokonał w czasie 49 min. 42 sek.

Drugie miejsce ze stratą minuty i 15 sekund zajął Marcin Białobłocki (CCC Sprandi Polkowice). Brązowy medal dla broniącego tytułu Maciej Bodnara (Bora), który był wolniejszy od zwycięzcy o minutę i 31 sekund.

W rywalizacji młodzieżowców zwyciężył Piotr Brożyna z CCC Sprandi Polkowice (na zdjęciu poniżej), przed Szymonem Sajnokiem (Attaque Gusto) i Arturem Sowińskim.

Wcześniej mistrzynią Polski elity w tej konkurencji została Katarzyna Pawłowska. Alicja Ratajczak wygrała w kategorii młodzieżowców, a złote medale wśród juniorów wywalczyli Marta Jaskulska i Filip Maciejuk.