Łukasz Kubot i Marcelo Melo powalczą o czwarty triumf w sezonie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-06-23 20:30 | Zmodyfikowano: 2017-06-23 20:30

Rozstawiona z numerem "1" w niemieckich zawodach para musiała się mocno natrudzić, by zapewnić sobie piąty w tym roku finał. Francuz Fabrice Martin i Hiszpan Albert Ramos-Vinolas wysoko zawiesili poprzeczkę i spotkanie półfinałowe trwało godzinę i 45 minut.

Dwa pierwsze sety rozstrzygały się dopiero po tie breakach. W inauguracyjnej partii Kubot i Melo nie wykorzystali dwóch piłek setowych i przegrali 6:7. W drugiej części meczu role się odwróciły. To Polak i Brazylijczyk w końcówce musieli gonić rywali. Udało się po kolejnym tie breaku, wygranym do 6.

W rozgrywanej do 10 punktów decydującej odsłonie zdecydowanie dominowali już triumfatorzy niedawnej rywalizacji na trawiastych kortach w Den Bosch. Kubot i Melo szybko odskoczyli na 5-1 i nie dali sobie odebrać przewagi, zwyciężając ostatecznie do 3.

Polak i Brazylijczyk w niedzielę powalczą o czwarte deblowe zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej wygrali imprezy w Miami, Madrycie i Den Bosch. Finałowych przeciwników Kubot i Melo poznają w sobotę. W drugim półfinale Raven Klaasen z RPA i Amerykanin Rajeev Ram zmierzą się z Niemcami Alexandrem Zverevem i Mischą Zverevem.