Polki wicemistrzyniami Europy w szczypiorniaku na plaży

| Utworzono: 2017-06-26 09:00 | Zmodyfikowano: 2017-06-26 09:00

Finałowa potyczka z Norweżkami należała do rywalek. Biało-czerwone starały się jak mogły jednak w pierwszym secie zabrakło im odrobinę szczęścia. Przegrały minimalnie 15:16.

Druga odsłona finału również padła łupem Norweżek. Tym razem przeciwniczki Polek wypracowały sobie wyższą przewagę. Drugi set zakończył się rezultatem 16:19.

Mimo porażki w ostatnim meczu turnieju Polki zasługują na ogromne słowa uznania. W zespole prym wiodły Sylwia Bartkowiak, Paulina Sowa oraz Ewa Nowicka.

Warto zaznaczyć dwa dolnośląskie akcenty. Trenerem kadry jest wrocławianin Marek Karpiński. W drużynie znalazła się też zawodniczka KPR Kobierzyce Magdalena Słota.

Polska - Norwegia 0:2 (15:16, 16:19)

Polska: Bartkowiak (10), Nowicka (8), Sowa (9), Mazurek (2), Ślężak (2), Slota, Łakomy, Błaszczyk, Masłowska, Krupa.

Norwegia: Blaasmo Haltvik (4), Hammerstad, Welfler (6), Martinsen, Aardahl (9), Saethre, Berg, Wernersen (16), Smistad, Granlund.