Polonia Bytom - Zagłębie Lubin 2:1: Koniec serii

Bartosz Wiśniewski | Utworzono: 2010-05-02 20:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zespołu prowadzonego przez Marka Bajora. Już w 4 minucie wynik spotkania mógł otworzyć Mouhamadou Traore, ale jego strzał bardzo pewnie wybronił Wojciech Skaba. Lubinianie jednak nie składali broni, co przyniosło efekt w 15 minucie kiedy to sędzia Marcin Borski po faulu na traore podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Ilian Micanski, który jednocześnie zdobył swoją 12 bramkę w sezonie.

W 23 minucie niedzielnego meczu boisko musiał opuścić sędzia Borski, który nabawił się kontuzji na grząskim boisku w Bytomiu. Na jego miejsce pojawił się sędzia techniczny Tomasz Garbowski.

W doliczonym czasie gry mogło być już 2:0 dla Zagłębia, idealne podanie w polu karnym otrzymał Micanski, który w fantastyczny sposób zwiódł bramkarza, zmylił interweniującego obrońcę Polonii i... uderzył z 6 metrów nad poprzeczką.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał nadchodzącej katastrofy, Lubinianie grali mądrze dominowali w środku pola. Jednak brak koncentracji w kryciu zaowocował stratą dwóch niemalże bliźniaczych bramek. Zawodnicy Polonii Bytom dwukrotnie najpierw w 55 minucie Szymon Sawala, a później w 64 Błażej Telichowski, po dośrodkowaniach strzelali bramki głową przy biernej postawie stoperów z zagłębia miedziowego.

Remis w końcówce mógł uratować jeszcze Traore, jednak jego strzał w 92 minucie wybił głową z linii bramkowej Peter Hricko. Zagłębie choć przez cały mecz było zespołem lepszym nie potrafiło tego wykorzystać i przegrało na wyjeździe w Polonią Bytom 1:2.

Polonia Bytom - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)
0:1 - Micanski (k.) 15'
1:1 - Sawala 55'
2:1 - Telichowski 64'

Składy:

Polonia Bytom: Skaba - Hricko, Klepczyński, Killar, Telichowski (73' Kotrys) - Barcik (57' Trzeciak) Tymiński, Sawala ,Radzewicz (60' Tomasik), Bażik - Podstawek.

Zagłębie Lubin: Ptak - G. Bartczak, Stasiak, Reina, Costa - Hanzel M. Bartczak (75' Błąd) M. Ekwueme - Micanski, Kędziora, Traore.

Żółte kartki: Skaba, Telichowski, Sawala, Tomasik (Polonia Bytom) oraz Stasiak, Reina, Costa, Mateusz Bartczak (Zagłębie).