Bomber z Wrocławia: Sąd ponownie przesłucha biegłych

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-06-29 18:14 | Zmodyfikowano: 2017-06-29 18:15
A|A|A

zdj. z eksperymentu

Ci mieli ustalić skład wybuchowej mieszkanki, a także jej wpływ na ludzi, gdyby ta wybuchła w autobusie. Obrona przedłożyła także opinię swojego eksperta, która jednak zdaniem Sędziego Marcin Sosińskiego nie była kompletna:

Jednocześnie sąd zapowiedział, że na zaplanowanej na lipiec rozprawie dotychczasowi biegli zostaną ponownie przesłuchani. Będą musieli się odnieść do wątpliwości, które poruszyli adwokaci Pawła R.

Tak według biegłych mógł wyglądać autobus po eksplozji bomby skonstruowanej przez 23-letniego studenta chemii ze Szprotawy:

CZYTAJ WIĘCEJ: Wybuch bomby w autobusie. Zdjęcia z eksperymentu procesowego

 

Biegli mają być przesłuchani ponownie 7 lipca. Eksperci będą musieli odnieść się do wątpliwości obrońców. Podczas dzisiejszego posiedzenia sąd oddalił wniosek adwokatów, którzy chcieli dopuszczenia dowodu z innej analizy niż dotąd branej pod uwagę. Ta, jak mówi mecenas Paweł Wójcik - nie została przeprowadzona w pełni rzetelne:

 

 

Paweł R. jest oskarżony o to, że w maju zeszłego roku podłożył domowej roboty bombę w autobusie wrocławskiej komunikacji miejskiej. Grozi mu dożywocie.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama