Ponzi najlepszy z kolarzy CCC Sprandi w Rumunii

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-07-09 08:30

Włoch Simone Ponzi z grupy CCC SPrandi Polkowice zajął 10 miejsce na mecie 3. etapu wyścigu Sibiu Cycling Tour.

Po świetnej postawie w górach i awansie do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Simone Ponzi jechał bardzo uważnie na początku zmagań, walcząc o sekundy bonifikaty na premii lotnej. Zajął na niej 3. miejsce.

Po tym sprincie kilku kolarzy zaatakowało. W ucieczce odjechało 5 zawodników, którzy mieli już przewagę ponad 7 minut. Pościg zainicjowali kolarze CCC Sprandi Polkowice, pracując na swojego lidera, Ponziego. Uciekinierzy byli wchłaniani jeden po drugim na ostatnim wzniesieniu, aż 10 km przed szczytem Palitinis akcja została w pełni skasowana.

Po raz drugi z rzędu Kolumbijczyk Egan Bernal  nie zostawił rywalom złudzeń na finałowym podjeździe i sięgnął po triumf etapowy. Simone Ponzi zajął 10 miejsce.

Bernal umocnił się na pozycji lidera wyścigu, a Ponzi jest 7.