Nowe żłobki w Wałbrzychu i okolicy. Łącznie ponad 100 miejsc

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-07-13 18:40 | Zmodyfikowano: 2017-07-13 18:40
A|A|A

Powstaną nowe żłobki i miejsca w już istniejących na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy przekaże prawie 4 mln zł unijnego wsparcia, dzięki którym powstaną 122 miejsca w Gminach Stare Bogaczowice i Świdnica. Projekt ma zmotywować rodziców do powrotu do pracy, dając ich pociechom opiekę za darmo lub na preferencyjnych warunkach - mówi Stefan Augustyn - rzecznik urzędu.

Na projekcie skorzysta między innymi Gmina Stare Bogaczowice. Dziś nie ma tam zbyt wielu miejsc pracy. Jej miejscowości stają się często sypialnią Wałbrzycha. Żłobek zlokalizowany po drodze może zachęcić do aktywizacji - mówią wójt Mirosław Lech i właścicielka Ramona Bukowska-Mucha:

Jak zauważa wójt - za przykład może posłużyć wybudowane wcześniej przedszkole. W którym zainteresowanie było ponad dwukrotnie większe niż zakładano. Pozyskane fundusze beneficjenci będą mogli wykorzystać na rozwój lub wyposażenie żłobków. Część środków może być też przeznaczona na zajęcia dodatkowe. Np. z logopedą.

To także powrót do pracy lub jej odnalezienie dla blisko 26 osób oraz 20 kobiet po urlopach macierzyńskich. Urząd Pracy stawia na podnoszenie kwalifikacji - zaznacza dyrektor Ewa Grzebieniak:

W przypadku Świdnicy, środki zostaną przekazane na utrzymanie żłobka na Zawiszowie - dodaje Szymon Chojnowski - wiceprezydent Świdnicy.

To rekordowy rok dla Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Na aktywizację poprzez zapewnienie opieki nad dziećmi przeznaczono 56 mln zł. Trwa już 11 projektów, które w sumie dały 365 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W ten sposób wsparcie uzyskało blisko 400 opiekunów, którzy mogli powrócić na rynek pracy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama