Intensywne burze we Wrocławiu i w całym regionie [FOTO]

Piotr Kaszuwara, MK | Utworzono: 2017-07-23 12:10 | Zmodyfikowano: 2017-07-23 12:10
A|A|A

Fot. Justyna Kościelna,Michał Kazulo

Trzy czwarte akcji miało miejsce na terenie Wrocławia. Nie odnotowano poważniejszych strat. Zalanych zostało pięć piwnic.  Dramatyczne sceny rozegrały się też na Odrze.W jachcie przewróconym przez szkwał w okolicach mostu Milenijnego było 5 osób (kursanci szkoły żeglarskiej  i instruktor). Wszyscy byli ratowani przez okolicznych żeglarzy, zanim dotarła policja wodna i straż pożarna. Ostatecznie nikomu nic się nie stało. Groźnie wygląda też przewrócone w okolicy placu Wolności drzewo, które spadło na samochód. Tam także nikt nie ucierpiał.

Na Grabiszynku wiatr rzucając koszami na śmieci uszkodził niegroźnie kilka samochodów, a na ul.Fabrycznej z jednego budynku pospadały pozostawione bez zabezpieczenia elementy i narzędzia. Nikomu nic się nie stało. Problem był też na ulicy Reymonta, bo  woda zebrała się pod tamtejszym wiaduktem.

Meteorolodzy ostrzegają, że do godziny 22 na Dolnym Śląsku będą występowały potężne burze i opady deszczu do 30 milimetrów. We Wrocławiu połamanych jest sporo drzew i znaków.

-Groźny będzie przede wszystkim silny wiatr - mówi Paweł Żuchowski z IMGW we Wrocławiu:

Jutrzejszy dzień bez burz, ale w nocy z poniedziałku na wtorek czekają nas jeszcze większe opady deszczu, nawet do 50 milimetrów na metr kwadratowy.

Wasze zdjęcia możecie wysłać na naszego maila: [email protected] 

Wrocław ul. Drzewieckiego - Zdjęcie przesłał Piotr:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama