World Games: Francuzi mistrzami w futbolu amerykańskim

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-25 07:00 | Zmodyfikowano: 2017-07-25 08:05

Ulewny deszcz jaki wczoraj wieczorem przeszedł nad Wrocławiem nie był w stanie przeszkodzić futbolistom w walce o złoto. Pierwszy cios wyprowadzili Niemcy. Na 96 sekund przed końcem inauguracyjnej kwarty Kwame Ofori zanotował touchdown, ale, że Thomas Rauch nie trafił podwyższenia to nasi sąsiedzi prowadzili tylko 6:0.

Do przerwy lepsza była Francja bo na początku drugiej połowy Robin Sebeille wykończył akcję swojej reprezentacji w polu punktowym, a Jefferson Alexandre pewnie podwyższył na 7:6.

W trzeciej kwarcie żadna z drużyn nie zdobyła punktu. W czwartej długo czekaliśmy na decydujące zagranie. Dopiero na dwie minut przed końcem Nguendjo Yepmo po akcji biegowej zaliczył touchdown co w połączeniu z udanym kopnięciem Alexandre przypieczętowało zwycięstwo Francuzów 14:6.

Brązowy medal w turnieju futbolu amerykańskiego zdobyli Amerykanie, którzy pokonali Polaków 14:7. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj.