World Games: Mamy kolejne złoto i srebro! Tym razem w wioślarstwie halowym

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-26 11:59 | Zmodyfikowano: 2017-07-26 12:42

Zaczęło się od srebra na 2000 metrów w kategorii open. Bartosz Zabłocki przegrał tylko z Niemcem Oliverem Zeidlerem. Zwycięzca osiągnął czas 5:42 min. bijąc tym samym rekord World Games. Nasz reprezentant był wolniejszy o 2,5 sekundy. Trzecie miejsce z czasem 5:46.5 zajął Anton Bondarenko z Ukrainy.

Była to pierwsza konkurencja wioślarska rozgrywanych w Jelczu-Laskowicach zawodach na ergometrze. W rywalizacji kobiet na tym samym dystansie. Wygrała Ukrainka Olena Buryak z rekordem World Games - 6:22.8. Druga była Szwedka Cecilia Velin, a trzecia Austriaczka Magdalena Lobnig.

Jeszcze lepiej niż Zabłockiemu poszło Arturowi Mikołajczewskiemu. Polak zdobył złoto w wyścigu wagi lekkiej na 2000 metrów. Mikołajczewski z czasem 6:08.2 ustanowił nowy rekord World Games. Drugie miejsce zajął Austriak Florian Berg z prawie 3 sekundową stratą, a trzecie Jaruwat Saensuk z Tajlandii.

Reprezentacja Polski zdobyła na World Games już 11 medali: 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.