World Games: Medalowy kopniak. Dwa złota, dwa srebra i dwa brązowe medale kickboxerów! [ZOBACZ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-27 20:14 | Zmodyfikowano: 2017-07-27 20:15

Pierwszym Polakiem, który stanął do finałowej rywalizacji w sesji wieczornej był Michał Ronkiewicz, startujący w kategorii do 75 kilogramów. Lepszy - 3:0 - od niego okazał się jednak Francuz Zakaria Laaouatni.

Na punkty rozstrzygnęła się też walka Marty Waliczek. Polka występująca w kategorii do 60 kilogramów pokonała Meksykankę Melissę Aceves Martinez do zera.

Za ciosem poszedł Dawid Kasperski. Polak wygrał również do zera z Mesudem Selimoviciem z Bośni i Hercegowiny. Był to finał do 86 kilogramów.

Ostatni z naszych reprezentantów, Mateusz Pluta musiał zadowolić się srebrem. Startujący w finale do 91 kilogramów Polak przegrał na punkty z Rosjaninem Igorem Darmeshkinem.

Wcześniej biało-czerwoni zdobyli dwa brązowe medale... bez walk. W kategorii 67 kg Wojciech Kazieczko miał zmierzyć się z Jurijem Peratietko z Ukrainy, ale rywal zrezygnował ze starcia. Identyczna sytuacja w kategorii kobiet 56 kg. Tu rywalka Małgorzaty Dymus – Christin Fiedler z Austrii nie osiągnęła wymaganej wagi i nie przystąpiła do walki. Po półfinałowej porażce o brąz nie walczył także Aleksander Kalicki.

- Faktycznie doszło do takiej sytuacji. Walki o trzecie miejsce w kickboxingu są rzadkością. Najczęściej po półfinałach, które są bardzo ostrymi walkami, przyznawane są dwa brązowe medale. Walczą tylko finaliści. Zawodnikom ciężko się zmotywować do walki o trzecie miejsce. Igrzyska mają swoją specyfikę, że jest tylko jeden brązowy medal. Nasi zawodnicy odnieśli kontuzje już w walkach eliminacyjnych i nie wyszli do półfinałów. Arkadiusz Kaszuba miał złamaną szczękę, dostał nieprawidłową technikę łokciem. Michał Turyński odniósł poważną kontuzję stopy co zakończyło się wizytą w szpitalu - tłumaczy prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński

Medale w kickboxingu nie będą się wliczały do klasyfikacji. Podobnie jest w przypadku pozostałych sportów na zaproszenie w przypadku World Games. Przypomnijmy, że w innej z "gościnnych" dyscyplin - wioślarstwie halowym - zdobyliśmy trzy medale - złoto i dwa srebra.