XII Dolnośląski Festiwal Nauki po raz pierwszy w Bystrzycy Kłodzkiej

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-10-05 10:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Do ciekawszych propozycji można zaliczyć warsztaty plastyczne „Pocztówka z Ziemi na inną planetę", wykład z prezentacją o. Nehemiasza Burzyńskiego - franciszkanina z
Neapolu, pt. „Siła oddziaływania blasku gwiazd na tożsamość człowieka", czy wykład z zakresu medycyny „Jak zachowuje się ciało ludzkie w kosmosie".

Ciekawie zapowiada się laboratorium językowe - w języku niemieckim, angielskim, rosyjskim, włoskim, francuskim i czeskim - pt. „Uniwersum językowe" przedstawiające pojęcia astronomiczne.

Odbędzie się również wykład prof. M. Abramowicza - astrofizyka z Uniwersytetu w Goteborgu (Szwecja) - na temat nieskończoności w matematyce, fizyce, kosmologii i teologii.

Organizatorzy Festiwalu zapraszają na wycieczki, wystawy, koncerty oraz liczne imprezy towarzyszące.

Nie zabraknie także naukowców z wyższych uczelni Wrocławia, którzy w regionie zaprezentują część swojej pracy.

Dolnośląski Festiwal Nauki zagości w Bystrzycy Kłodzkiej 15 i 16 października 2009 r. Włączenie nowego regionu jest odpowiedzią organizatorów na potrzeby zdobywania i pogłębiania wiedzy mieszkańców Dolnego Śląska.
Regionalnym Koordynatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Bystrzycy Kłodzkiej jest dr Małgorzata Żochowska, z wykształcenia geograf, zaangażowana w wiele lokalnych przedsięwzięć.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama