Rząd zwiększył wsparcie na budownictwo społeczne

Piotr Słowiński, GN | Utworzono: 2017-08-01 13:16 | Zmodyfikowano: 2017-08-01 13:20
A|A|A

fot. tbs.org.pl

Budujące mieszkania na wynajem towarzystwa budownictwa społecznego otrzymały rekordowe rządowe wsparcie na ten rok. Jak mówi Władysław Niemas z Izby Gospodarczej TBS, chodzi nie tylko o pieniądze, choć i te są znaczące, ale i sposób w jaki można zgłaszać inwestycje do dofinansowania:

Na Dolnym Śląsku mieszkania budowane przez TBS powstają m.in. w Szklarskiej Porębie, Oławie, Legnicy, czy Bolesławcu. Wąskim gardłem dla budownictwa społecznego jest jednak konieczność wyłożenia jednej trzeciej środków na inwestycję przez samorządy.

Burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek mówi, że w mieście od dekady jest przygotowana inwestycja TBS w dawnej przędzalni lnu, jednak gmina musiałaby wyłożyć na ten cel kilkaset tysięcy złotych. I z tym jest problem:

Samorządy do budownictwa TBS podchodzą różnie. Niektóre chętnie budują w takim trybie, inne nie chcą przekazywać środków i terenów pod ten model budownictwa licząc na program Mieszkanie+. Na Dolnym Śląsku w systemie TBS powstało już kilka tysięcy mieszkań.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama