Ruszył nowy nabór do programu 500 plus

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-08-01 20:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-01 19:55
A|A|A

Kolejki do składania wniosków o 500 plus we Wrocławiu. Te od dziś na nowo można rejestrować, by uzyskać świadczenie w kolejnych miesiącach. Choć mamy na to sporo czasu, pierwszy dzień tradycyjnie wiązał się z kolejkami. Wiele osób wciąż nie wie, że wniosek może złożyć bez wychodzenia z domu - mówi Andrzej Mańkowski z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu:

- Zachęcamy wszystkich do tego aby składać wnioski drogą elektroniczną. Czas jest do końca października. 

Jeśli spóźnimy się ze złożeniem wniosku wtedy otrzymamy świadczenie, jednak dopiero od kolejnego miesiąca. Pieniądze za poprzedni okres nie zostaną nam zwrócone.

Ruszył nowy nabór wniosków do programu 500 plus. Pierwsze dni to często moment newralgiczny, kiedy liczba osób składających podanie o przyznanie świadczeń jest spora, co widać w urzędach. By uniknąć kolejek zawsze można złożyć podanie elektronicznie, do czego zachęcają urzędnicy. Andrzej Mańkowski, wicedyrektor wrocławskiego MOPSu przypomina też, że czas na złożenie dokumentów mamy aż do końca października. Dodaje, że spieszyć się nie trzeba, ale datę lepiej zapisać w kalendarzu:

- Jeżeli spóźnimy się i złożymy wniosek w listopadzie to mamy problem bo w październiku nie otrzymamy świadczenia. 500 plus jest świadczeniem przyznawane na rok. 

Od tego roku zmieniły się nieco zasady przyznawania świadczeń 500 plus, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku rodzin niepełnych. Zanim złożymy wniosek lepiej zapoznać się z nowymi regułami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama