Wrocław: Młodzi i pomysłowi powalczą o 1000 złotych

Dorota Kuźnik, BT | Utworzono: 2017-08-06 14:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-06 14:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Młodzi wrocławianie będą mogli powalczyć o 1000 złotych na realizację swoich pomysłów. Zasady są bardzo proste, tłumaczy Alicja Pietrzyk z fundacji Umbrella:

- Musi się zebrać grupka minimum trzech osób od 13 do 21 roku życia. To muszą być uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych Wrocławia. Nie działamy samy dla siebie, robimy coś dla społeczności lokalnej. Przejmujemy inicjatywę.

Już teraz warto się zastanowić się nad tym co i jak można zgłosić, a w tym pomagają w tym koordynatorzy programu z sektora 3, którzy zapraszają na konsultacje i podsuwają pomysły. - Wśród tych mogą znaleźć się wszystkie działania o szeroko rozumianym charakterze integracyjnym - dodaje Alicja Pietrzyk

- To mogą być projekty o charakterze sportowym, edukacyjnym, społecznym. U nas królowały w poprzednich budżetach te sportowe inicjatywy. Chyba brakuje ruchu, a poza tym to chyba też najlepsza forma integracji, więc chyba dlatego było ich najwięcej. Zachęcam też, żeby było na przykład więcej kultury.

Swoje pomysły młodzi wrocławianie będą mogli realizować od połowy września. Szczegóły i regulamin Młodzieżowego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego znajdziemy na stronie sektora 3.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama