Cztery minuty, które wstrząsnęły Legnicą. Miedź odpada z Pucharu Polski

| Utworzono: 2017-08-09 21:22 | Zmodyfikowano: 2017-08-09 21:22

Dwa miesiące temu Miedź pokonała Sandecję 2:0 w ostatniej kolejce minionego sezonu pierwszej ligi. Faworytem wieczornego spotkania byli jednak goście i rzutem na taśmę swoją rolę potwierdzili na boisku.

Zdecydowanie bliżej sukcesu jednak był zespół Dominika Nowaka, który jeszcze w 86. minucie prowadził 1:0. Praktycznie w ostatniej akcji pierwszej połowy Adrian Basta sfaulował Floriana Piaseckiego. Do jedenastki podszedł Łukasz Garguła i dał Miedzi prowadzenie.

Druga połowa zaczęła się dla legniczan fatalnie. Za drugą czerwoną kartkę boisko opuścił Jonathan de Amo Perez. To samo w 79. minucie spotkało Adriana Bastę. Osłabienie podziałało na Sandecję bardzo mobilizująco. W 87. minucie do wyrównania doprowadził Wojciech Trochim. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie zapewnił gościom awans.