Czterech kółek przemożny czar

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-08-17 09:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-17 09:00
Czterech kółek przemożny czar - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Czy zbudowanie samochodu zmieniło świat? Odpowiedź może być tylko jedna: TAK.

Pierwszy pojazd o napędzie parowym – eksperymentalny traktor - skonstruowano we Francji pod koniec osiemnastego stulecia. I zaczęło się. Coraz nowsze i nowocześniejsze konstrukcje, szalona pogoń za prędkością i możliwościami, komfortem i pięknem, wyjątkowością i dostępnością poruszających się pod dyktando człowieka maszyn. Początek XX wieku to wielki, tryumfalny wjazd wszelkiej maści pojazdów na salony, pod strzechy i do fabryk trwający nieprzerwanie do dziś. Tak najkrócej można opowiedzieć historię motoryzacji.

Ale po co opowiadać, jeśli można wiele z tych cudów zobaczyć na własne oczy, dotknąć, usłyszeć, zachwycić się nimi wszystkimi zmysłami.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę w Zamku Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia odbędzie się VII edycja MotoClassic Wrocław. To wyjątkowy zlot pojazdów zabytkowych z lat 1886 – 1980 z Polski i spoza jej granic. Ekspozycji historycznych automobili towarzyszyć będzie prezentacja samochodów większości współczesnych marek. Można będzie zatem przyjrzeć się przekrojowo MOTORYZACJI– prześledzić jej historię i obserwować w jakim kierunku zmierza jej rozwój. Specjalną atrakcją tegorocznej edycji imprezy będzie niewątpliwie wystawa poprzedniczek automobili: karet i powozów.

Sobotnio – niedzielną imprezę otwartą dla publiczności poprzedzi piątkowa parada zabytkowych pojazdów ulicami Wrocławia, która w tym roku dotrze min. do „Centrum Historii Zajezdnia” oraz wrocławskiego Rynku.

Pomysłodawcą i organizatorem MotoClassic Wrocław jest Towarzystwo Automobilowe Topacz, prowadzące na co dzień Muzeum Motoryzacji Topacz, które realizuje ideę budowania i pogłębiania świadomości motoryzacyjnej oraz skupia środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych.

Dolnośląski Rozkład Jazdy Radia Wrocław pojawi się w Ślęzie w sobotę, by relacjonować na antenie przebieg święta motoryzacji, ale także by pokazać swój nowoczesny pojazd: samochód satelitarny przystosowany do realizacji programu radiowego z każdego miejsca na świecie. JEST TYLKO JEDEN WARUNEK: NASZE AUTO MUSI WIDZIEĆ SIĘ Z SATELITĄ. W sobotę będzie tak na pewno miedzy 11.00 a 14.00.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.