Jest już nowy komendant dolnośląskiej policji (Zobacz)

Dominik Panek | Utworzono: 2008-04-10 11:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Zbigniew Maciejewski (z lewej) i Jarosław Soliński (Fot. Dominik Panek / Polskie Radio Wrocław)

Inspektor Zbigniew Maciejewski mówił, że najważniejszym celem policji będzie odzyskanie zaufania u zwykłych ludzi. Wyjaśnił, że z ostatnich badań wynika, że o 6 procent spadła liczba Dolnoślązaków, którzy czują się bezpiecznie. Dlatego m.in. na ulicę ma trafić więcej policjantów.

Zobacz migawki z uroczystego przekazania władzy nowemu komendantowi:

Jednym z zadań, z którymi muszą zmierzyć się dolnośląscy funkcjonariusze jest dobre przygotowania do Euro 2012. Zbigniew Maciejewski zapowiedział, że już wkrótce 500 dolnośląskich policjantów rozpocznie kursy z języka angielskiego i niemieckiego - tak, by kibice z innych krajów dobrze się czuli w naszym regionie.

Także komendant główny gen. Andrzej Matejuk zapowiedział, że policja cały czas przygotowuje się, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom piłkarskich Mistrzostw Europy. Zapewnił, przy tym, że funkcjonariusze współpracują z projektantami i właścicielami budowanych nowych stadionów. W tych obiektach będą m.in. komisariaty. Mecze Euro 2012 zostaną rozegrane w czterech lub sześciu polskich miastach, m.in. we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama