W czwartek rusza 52. Festiwal Wratislavia Cantans

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-09-06 09:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-06 09:00
A|A|A

fot. Wratislavia Cantans

Te zagrają pierwsze skrzypce otwierając i zamykając festiwal. Mimo, że to już 52 lata to nadal w centrum jest ludzki głos, a to daje duże możliwości prezentowania muzyki, mówi Andrzej Kosendiak - dyrektor festiwalu:

W programie dwie opery - Montiverdi na otwarcie, Mozart na zamknięcie festiwalu. Do tego wybitni soliści, a także - oczywiście zespół NFM - Filharmonii Wrocławskiej pod batutą Marzeny Diakun, a także Orkiestra Barkowa prowadzona przez Andrzeja Kosendiaka. Ważną rolę do zagrania mają też budynki, mówi dyrektor programowy Giovanni Antonini:

- Narodowe Forum Muzyki jest absolutnie wyjątkowe. Myślę, że macie tutaj prawdziwy skarb we Wrocławiu. Wszyscy artyści, którzy przyjeżdżają są pod wielkim wrażeniem. Akustyka jest perfekcyjna, myślę, że nawet magiczna - mówi Antonioni.

Wydarzenia odbędą się też: w kościele Marii Magdaleny, Uniwersyteckim, Św. Krzyża i Ratuszu. Festiwal rozpocznie się 7, a zakończy się 17 września. Specjalnej relacji posłuchacie w czwartek na antenie Radia Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama