Wrocławianie, dajcie się przebadać. Niebawem kolejna diagnoza społeczna miasta

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-09-07 07:27 | Zmodyfikowano: 2017-09-07 07:34
A|A|A

Ankieterzy zapytają m.in. o to, czy chodzimy do teatru; fot. Andrzej Owczarek;

Na czym wrocławianie oszczędzają najczęściej i czy po tym, jak Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, chętniej wychodzą z domu? Między innymi to sprawdzą naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy niebawem wyruszą w teren i przeprowadzą kolejną diagnozę społeczną miasta.

Przebadanych zostanie 2 tys. osób. Jednym z wielu elementów będzie sprawdzenie, czy kultura po roku noszenia tytułu ESK stała się dla mieszkańców bardziej atrakcyjna.

- Jeszcze przy poprzednich badaniach to właśnie na biletach do kina czy teatru mieszkańcy najczęściej oszczędzali - mówi Jacek Pluta z Uniwersytetu Wrocławskiego:

- Te głosy zwykle najsilniej działają na władzę, dlatego warto wziąć udział w badaniach - przekonuje Katarzyna Kajdanek z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Koordynatorzy proszą, by wpuszczać do domu ankieterów. Jak mówią - relacje mieszkańców są podstawą do stworzenia raportu. A raport jest bazą dla urzędników, którzy decydują o polityce miasta. To już trzecia Diagnoza Społeczna Wrocławia. Poprzednie zorganizowano w 2010 i 2014 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama