Przywłaszczyła ponad pół miliona złotych. Została zatrzymana przez policjantów

Andrzej Andrzejewski, z materiałów prasowych | Utworzono: 2017-09-12 13:05
A|A|A

Straty oszacowano na kwotę ponad pół miliona złotych. O dalszym losie kobiety zadecyduje teraz sąd. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczanie pieniędzy na szkodę firmy, w której pracowała.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie policjanci przyjęli od właścicieli jednej z wrocławskich firm. Poinformowali oni, że od jakiegoś czasu przestały im się zgadzać rozliczenia z kontrahentami. Towar był sprzedawany, ale zauważono brak gotówki na firmowym koncie.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania w tej sprawie i realizowali liczne czynności operacyjne. Ich efektem było zatrzymanie 40-letniej kierowniczki wrocławskiego oddziału tej firmy.

Ustalenia przeprowadzone przez policjantów potwierdziły, że kobieta wykorzystując swoją pozycję w przedsiębiorstwie i posiadane uprawnienia, w okresie od 2012 do 2017 roku przywłaszczała pieniądze pochodzące z wpłat gotówkowych za sprzedany towar. Natomiast powstające zaległości spłacała innymi wpłatami, tak, aby nikt nie zauważył braku przelewów.

Łącznie straty oszacowano na kwotę ponad pół miliona złotych. 40-latka przyznała się do popełnienia przestępstw, o które jest podejrzana i grozić jaj może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Na poczet przyszłych zobowiązań i kar zabezpieczono już nieruchomość o wartości nie mniejszej niż 230 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama