30 Kreatywnych – oni chcą bardziej

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-09-16 18:10 | Zmodyfikowano: 2017-09-14 20:00
A|A|A

Gala konkursu w 2016 roku

W tym gronie są wynalazcy ze światowymi nagrodami i konstruktorzy kosmicznych pojazdów. Designerzy z ogromnym dorobkiem oraz niebanalni ludzie kultury. Społecznicy, dla których nie ma rzeczy niemożliwych i biznesmeni z nosem do kreatywnych pomysłów. Już po raz trzeci miasto Wrocław i portal miejski www.wroclaw.pl wyróżnia najbardziej nowatorskich i nieszablonowych mieszkańców w plebiscycie „30 Kreatywnych”.

Z setek zgłoszeń nadesłanych przez wrocławian, po raz trzeci jury wybrało laureatów plebiscytu „30 Kreatywnych”. To ludzie, którzy mocniej chcą, więcej robią i mają odwagę, by ryzykować i realizować marzenia. Dzięki nim zmienia się też Wrocław. Sylwetki laureatów, podobnie jak w latach ubiegłych, będą prezentowane na miejskich stronach internetowych. W szczególności będą prezentowane ich działalności, pasje i motywacje. Odpowiedzą również na pytania o przepis na sukces i rolę Wrocławia w ich życiu.

- Wrocław jest bardzo twórczym miastem. Wrocław jest miastem, gdzie mieszkają ludzie naprawdę kreatywni. Już trzeci raz z rzędu pokazujemy 30 najlepszych spośród nich – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który objął plebiscyt swoim patronatem.

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością wszystkich Kreatywnych na stronie internetowej oraz wzięcia udziału w konkursie, gdzie do wygrania będą zaproszenia na galę „30 Kreatywnych”, która odbędzie się 21 września w Kinie Nowe Horyzonty. 

Osoby zgłaszane w plebiscycie „30 Kreatywnych Wrocławia” nominowane były w czterech kategoriach:

  • Kultura/sztuka/dizajn
  • Nauka
  • Biznes
  • Społeczeństwo/miasto


W kategorii Kultura/sztuka/dizajn znaleźli się m. in. utytułowana dyrygentka Agnieszka Franków-Żelazny, fotografka Magdalena Franczuk, architektka Dagmara Oliwa, czy rodzeństwo Karolina i Michał Bieniek. Za dokonania naukowe wyróżniliśmy m.in. znanego na całym świecie chirurga, doktora Adama Domanasiewicza i twórców „kosmicznej wiertarki” z zespołu projektu DREAM. Wśród ludzi biznesu nagrodzeni zostali m.in. twórcy kultowego „Pasibusa” i właściciele „Browaru Stu Mostów”, ale także budowniczowie satelit z SatRevolution. W ostatniej kategorii na laury zapracowali m.in. aktywiści ze Stowarzyszenia Zmieniaj Zakrzów i Made in Brochów oraz Natálie Raclavská, Czeszka podbijająca przebojem Wrocław.

W poprzednich edycjach plebiscytu wyróżnieni zostali m.in. Michał Sadowski, założyciel Brand24, PWR Racing Team, który podbija świat swoimi bolidami, Olgę Malinkiewicz, fenomen w dziedzinie fizyki, ale także aktywiści miejscy, muzycy, inżynierzy, innowatorzy, designerzy i wielu, wielu innych. Plebiscyt cieszył się ogromną popularnością a serwisy im poświęcone miały 1 600 000 odsłon.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama