Popołudnie z Gwiazdą: Alicja Janosz

Robert Skrzyński, el | Utworzono: 2017-09-16 14:03 | Zmodyfikowano: 2017-09-16 14:02
A|A|A

Fot: archiwum radiowroclaw.pl

Porozmawiamy oczywiście o koncertach i muzyce, ale także o życiu prywatnym. Janosz przyznaje, że po latach kariery znalazła swój ulubiony gatunek muzyki. - Teraz dopiero, kiedy już jestem mamą, tak naprawdę czuję po raz pierwszy w życiu, tak świadomie, co zawsze w duszy mi grało, ale do czego nie dawałam sobie wcześniej prawa, to jest amerykański folk. To żyło we mnie bardzo długo, a teraz ma swoje ujście - mówi artystka.

Alicja Janosz przyznaje, że przyjazd na Dolny Śląsk był dla niej niezwykle ważny i ma we Wrocławiu swoje ulubione miejsca. - Przyjechałam do Wrocławia tylko z powodu serca, ale nigdy nie żałowałam tej decyzji. Uwielbiam Ostrów Tumski, Rynek, Plac Solny, który pachnie kwiatami. A teraz odkrywam miejsca wokół Wrocławia - opowiada piosenkarka.

Alicja Janosz występuje na scenie od 8. roku życia, ale karierę muzyczną zaczęła od występu w musicalu "Piotruś Pan"w 1999 roku. Rok później, jesienią 2000 roku, zwyciężyła w programie "Szansa na Sukces" piosenką "Prawy do lewego" z repertuaru Kayah i wystąpiła w związanym z "Szansą na Sukces" programie estradowym Bal Noworoczny Dwójki. W 2002 roku wygrała pierwszą polską edycję programu Idol i wydała swoją debiutancką płytę pt. Ala Janosz. Promowały ją dwa single, które stały się przebojami: "Zmień siebie" i "Zbudziłam się".

Janosz nagrała także teledysk i singel z piosenką "Przyjaciel dobra rzecz", promującą film fabularny Księga dżungli 2. W 2003 roku, wykonując piosenkę "I Don't Know How to Love Him" z musicalu Jesus Christ Superstar, wzięła udział w konkursie World Idol, w którym walczyła o tytuł "światowego idola 2004". Ostatecznie zajęła 8. miejsce wśród 11 uczestników. Z singlem "I'm Still Alive" startowała w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Zajęła wówczas czwarte miejsce (za zwycięskim Blue Café, zespołem Łzy i Marcinem Rozynkiem). 4 czerwca 2009 roku Alicja Janosz na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieściła wiadomość o zakończeniu współpracy z wytwórnią płytową Sony BMG Music Entertainment Poland. W 2010 roku, wraz z zespołem HooDoo Band, z którym współpracuje od 2006, wydała płytę HooDoo Band. Tego samego roku album otrzymał status złotej płyty.

3 grudnia 2011 roku swoją premierę miał drugi solowy album Alicji Janosz, pt. Vintage. Mimo że jest to drugi solowy album wokalistki, ona podkreśla, że jest pierwszy w pełni autorski. Płytę promują single: "Jest jak jest", "I woke up so happy", "Nie tak" i "Zawsze za mało".

W lutym 2012 roku na oficjalnym profilu Alicji Janosz na Facebooku przeprowadzono sondę na czwarty singiel z płyty "Vintage". Fani wybrali utwór "Zawsze za mało", który swoją premierę miał 14 grudnia i jest piosenką dedykowaną mężowi Alicji, Bartoszowi Niebieleckiemu.

22 kwietnia 2016 nakładem wytwórni płytowej MOmusic Alicja Janosz wydała album Retronowa. Płytę promują piosenki "Gdy przychodzi noc". Więcej informacji TUTAJ

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama