60. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego rozpoczął się we Wrocławiu

, GN | Utworzono: 2017-09-17 19:48 | Zmodyfikowano: 2017-09-17 19:50
A|A|A

fot. mat. prasowe

Wrocław jest chemią. Przynajmniej przez najbliższe pięć dni. Na Uniwersytecie Przyrodniczym rozpoczął się 60. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Bierze w nim udział ponad 850 naukowców z Polski i z zagranicy. Konferencja poświęcona jest m.in. najnowszym osiągnięciom w dziedzinie chemii i odbywa się pod hasłem „Chemia w mieście spotkań”. Podczas ceremonii otwarcia zjazdu prof. Cezary Madryas rektor Politechniki Wrocławskiej podkreślał, że…

Prof. Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, a naukowo chemik, podczas otwarcia zjazdu przypominał, że założenia pierwszej chemicznej książki, która została napisana w XVII wieku nadal są aktualne:

Główne wykłady i sesje zaczną się w poniedziałek. Wśród prelegentów jest m.in. prof. Mieczysław Mąkosza z Polskiej Akademii Nauk. Naukowiec wygłosi wykład poświęcony najnowszym odkryciom w przebiegu reakcji nazwanej jego imieniem, która znajduje się w podręcznikach chemii organicznej. Prof. Mąkosza jest wymieniany jako kandydat do otrzymania Nagrody Nobla.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama