Wielka podróż Życzliwka [ZDJĘCIA]

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-09-22 11:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-22 13:46
Wielka podróż Życzliwka [ZDJĘCIA] - Tomasz Sikora wyruszył śladem Życzliwka
Tomasz Sikora wyruszył śladem Życzliwka

Trochę jak w połączeniu Seksmisji i Kingsajzu - "idźmy na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja!" Krasnal zamieszka w centrum Warszawy na Bulwarach Wiślanych. Co prawda to niedaleko warszawskiej Pragi, miejsca gdzie rządzą kibice Legii, którym możliwe, że symbol Wrocławia jest nie w smak, ale i na to jest rada - Życzliwek w samo południe dostał "betonowe buty"!

Tyle z historii stworzonej na potrzeby promocji Wrocławia. Dalej dzieci nie czytajcie dalej, bo będzie trochę suchych faktów dla dorosłych...

Obecność jednego z wrocławskich krasnali w stolicy to cześć większego planu promocji atrakcji turystycznych Wrocławia. Wiadomo, że najlepszym produktem promocyjnym Wrocławia są właśnie krasnale. W tej chwili turyści odwiedzający Wrocław - jak wynika z relacji miejskich przewodników, najczęściej zwiedzając miasto pytają nie o Panoramę Racławicką, Katedrę, Ratusz czy np. Muzeum Zajezdnia, ale właśnie o krasnale.

O Życzliwku także w Raporcie Wideo Radia Wrocław. Kliknijcie w zdjęcie i zobaczcie!

Obowiązkowy właściwie sposób zwiedzania miasta przez małych gurysyów z przedszkoli czy szkół podstawowych to wycieczka nie śladem zabytków, ale tropem krasnali, niejako przy okazji poszukiwań krasnoludków ukrytych we Wrocławiu dzieciaki z innych miejscowości poznają nasze zabytki. Stąd pomysł, by nasze krasnale wyemigrowały w świat - w ten niepozorny sposób stając się ambasadorami promocyjnymi Wrocławia. Trochę w zgodzie z hasłem - "podobam Ci się sam jeden tu na Bulwarach Wiślanych? Jedź do Wrocławia z dziećmi, tam jest nas ponad trzystu!".

Na początek wrocławskie krasnale maja wyruszyć w świat i właściwie w całej Polsce a może i Europie - nakłaniać do wizyty w "Grodzie nad Odrą." Dlatego krasnal do Warszawy jedzie po pańsku specjalnie przygotowanym autobusem w towarzystwie dziennikarzy lokalnych mediów, ale także youtuberów, performerów i artystów. To pokazywanie - na początek Warszawie - że Wrocław to miasto kolorowe uśmiechnięte z fantazją. I ten przekaz trafia na bardzo pozytywny odbiór.

Skądinąd wiadomo, że wrocławski Festiwal Krasnali, odbywający się rokrocznie na początku września, jest obiektem zazdrości innych miast, a Wrocławskie Krasnale na licznych targach wygrywały nagrody jako najbardziej spójny i celny sposób promocji miasta. Słowem inni nam krasnali zazdroszczą. 

Radio Wrocław mocno wspiera krasnalowy świat. Przed naszą siedzibą na Karkonoskiej mieszka Krasnal Radiowiec z mikrofonem w dłoni, nasi dziennikarze regularnie czytaj krasnalowe bajki wrocławskim dzieciakom w czasie Festiwalu Krasnali, a Tomek Sikora od kilku lat prowadzi wielka paradę krasnali czyli naszych miejskich przedszkolaków drąc się do megafonu: "Czyyyy wy wiecieeee, czy nie wiecie, Krasnoludki są na świecieeee!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.