Wrocław: Programiści z całej Polski w ciągu 24 godzin stworzą aplikację dla Fundacji Na Ratunek Dzieciom

jk na podstawie informacji prasowych | Utworzono: 2017-09-23 14:49 | Zmodyfikowano: 2017-09-23 14:50
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. freeimages.com

Pod koniec października programiści z całej Polski spotkają się we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych. W 24 godziny mają stworzyć prototyp aplikacji wspierającej działalność Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która zainicjowała budowę kliniki Przylądek Nadziei. Wydarzenie pod nazwą HopeIT hackathon to nowa inicjatywa wrocławskiego środowiska IT i pierwszy krok do nawiązania stałej współpracy z organizacjami pożytku publicznego. 

W Polsce obecnie pracuje 250 tysięcy specjalistów IT. Ich umiejętności są doceniane na całym świecie. Zeszłoroczny globalny ranking serwisu HackerRank plasuje polskich specjalistów IT na trzecim miejscu. Wrocławskie środowisko IT postanowiło podjąć próbę połączenia tych sił i stworzenia projektu, którego efektem będzie stworzenie rozwiązania wpierającego działalność organizacji pozarządowych. Tak powstał HopeIT – projekt środowiska IT, który daje nadzieję. Pierwszą odsłoną HopeIT będzie organizowany w październiku hackathon.

Dla nas równie cenne, jak darowizny do puszek i wpłaty na konto są talenty i kompetencje, które ofiarowują naszym dzieciom darczyńcy. Dlatego cieszę się, że do armii ludzi walczących o zdrowie i życie dzieci chorych na raka dołączają tak uzdolnieni i cenieni na całym świecie programiści – mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji Na Ratunek. – Wierzę, że uczestnicy HopeIT wspólnie wypracują rozwiązania, które będą wsparciem nie tylko dla naszej fundacji, ale i innych organizacji pożytku publicznego. Cały sektor NGO może działać głównie dzięki wsparciu darczyńców. Dlatego stworzenie narzędzi, które pozwolą skutecznie zdobywać środki na pomoc podopiecznym, jest tak ważne – dodaje.

Rejestracja uczestników HopeIT hackhathon rozpocznie się już 26 września br. i potrwa do 20 października. W wydarzeniu mogą wziąć udział zespoły liczące od 3 do 5 osób, które podejmą wyzwanie i zaprojektują prototyp aplikacji. Jej kształt i architektura będą ograniczone jedynie wyobraźnią programistów. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli konsultować się z przedstawicielami Fundacji, aby lepiej poczuć specyfikę i potrzeby trzeciego sektora. Rywalizacja, kreatywność i wymiana wiedzy mają zagwarantować najbardziej innowacyjne pomysły. Finalnie ma powstać produkt, który będzie dalej rozwijany w formule open source.

Najciekawsze rozwiązanie i najlepiej odpowiadające potrzebom Fundacji zostanie wybrane przez specjalne jury, w którym zasiądą: Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral – prezes Fundacji, Adam Badura – software architect z Nokia, Konrad Fuławka – innovation officer z Nokia, Adrian Czyczerski – dyrektor Meeting Application i Michał Leszczyński – redaktor naczelny magazynu „Programista”.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama