Wrocław: Pięć gwiazdek obok katedry. Tak będzie wyglądał nowy hotel [WIZUALIZACJE]

Wiktor Talaga | Utworzono: 2017-09-25 17:20 | Zmodyfikowano: 2017-09-25 17:20
A|A|A

"The Bridge" - to nazwa obiektu, który w 2019 roku ma powstać na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Pięciogwiazdkowy hotel będzie miał 190 pokoi, taras widokowy, restaurację, salę bankietową i podziemny parking. Architekci zapewniają, że obiekt stylistycznie dopasuje się do otaczających go budynków sakralnych.

- W nowym hotelu znajdzie prace około 120 osób - mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes firmy Orbis, która będzie zarządzać hotelem:

 

- Kluczowym uwarunkowaniem dla projektu jest kontekst przestrzenny Placu Katedralnego, którego kompozycję domknie bryła hotelu. Poszukiwaliśmy rozwiązania bardzo mocno osadzonego „tu i teraz", nie ukrywającego się za sztafażem historycznych form – jednoznacznie wskazującego na funkcję budynku i czas, w którym został zrealizowany. Ponieważ zadaniem obiektu jest dopisanie kolejnego rozdziału w historii Ostrowa Tumskiego, nie zaś zdominowanie okolicy – zasada budowania bryły, jak i zastosowany materiał wynikają wprost z ducha miejsca – mówi Michał Goncerzewicz, projektant budynku z Forum Architekci.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama