Kierował tirem mając blisko 3 promile

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-09-29 14:16 | Zmodyfikowano: 2017-09-29 14:16
A|A|A

mat. policji

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 34-letniego kierowcę tira, który jest podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na drodze krajowej nr 3, na wysokości miejscowości Biedrzychowa. Jadący przed policjantami ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą kilkakrotnie zwalniał, a następnie przyspieszał zjeżdżając jednocześnie do prawej krawędzi jezdni i wjeżdżając na pas zieleni. W pewnym momencie kierujący pojazdem ciężarowym, wykonał kolejny niebezpieczny manewr, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i zmuszając jadący z naprzeciwka samochód do zjechania na pobocze.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania kierowcy i wtedy okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego blisko 3 promile.

Mężczyzna został zatrzymany i za czyn, o który jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Przypomnijmy, że przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama