Maksym Drabik najlepszym juniorem świata!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-30 07:40 | Zmodyfikowano: 2017-09-30 07:40

Przed finałowymi zawodami w Pardubicach w czołówce klasyfikacji generalnej wszystko mogło sie jeszcze zmieniać. Maksym Drabik miał tylko punkt przewagi nad Bartoszem Smektałą i trzy nad broniącym tytułu Australijczykiem Maxem Fricke.

Żużlowiec Betardu Sparty nie dał sobie jednak odebrać końcowego sukcesu. Drabik junior w Czechach jeździł znakomicie. Po 19-latku nie było widać, że niedawno wrócił na tor po bolesnej kontuzji obojczyka. Maksym Drabik w serii zasadniczej zdobył 12 punktów. Tyle samo zgromadził inny z Polaków Kacper Woryna. W dwóch kolejnych startach żużlowiec z Wrocławia pokazywał plecy rywalom. Drabik wygrał półfinał oraz bieg finałowy. W decydującym wyścigu wyprzedził Worynę, Fricke'a oraz kolejnego z Polaków - Bartosza Smektałę.

Ten ostatni zapewnił sobie srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów. Ubiegłoroczny triumfator cyklu Australijczyk Max Fricke zajął w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce.

Maksym Drabik jest piątym zawodnikiem wrocławskiego klubu, który zdobył najcenniejsze indywidualne trofeum w gronie żużlowców do lat 21. Wcześniej po tytuły IMŚJ w barwach Sparty sięgali: Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel, Robert Miśkowiak i Maciej Janowski.