Marko Kump będzie ścigał się w CCC Sprandi Polkowice

Piotr Pietraszek/cccsport.eu | Utworzono: 2017-10-02 20:20 | Zmodyfikowano: 2017-10-02 20:20
A|A|A

fot. youtube.com

Marko Kump ma 29 lat i w dorobku około 30 zwycięstw w zawodowym peletonie. Wśród nich jest aż siedem wygranych etapowych w chińskim wyścigu HC, Tour of Qinghai Lake. Triumfował również w takich imprezach jak Coppi e Bartali, Tour of Croatia, Tour De Slovénie, Velothon Stockholm oraz w polskich etapówkach – Szlakiem Grodów Piastowskich, czy też Małopolskim Wyścigu Górskim, w którym wygrał dwa etapy oraz klasyfikację końcową.

Słoweniec przez 4 lata reprezentował ekipy World Tour, notując w tym czasie wiele lokat w pierwszej „5”, w prestiżowych wyścigach, takich jak Brussels Cycling Classic, Tour de Wallonie, Tour of Denmark, czy Skoda-Tour de Luxembourg.

- Marko Kump to bardzo szybki kolarz, który niedawno finiszował drugi w Brussels Cycling Classic, tylko za Arnaud Demarem. Świetnie radzi sobie na finiszu i ma spore doświadczenie zdobyte w ekipach World Tour, takich jak Tinkoff-Saxo, Lampre, czy też UAE, którą reprezentuje w tym sezonie. To zawodnik, który ma mentalność zwycięzcy i sporo wygranych na koncie – tłumaczy Piotr Wadecki.

- Liczymy także, że podzieli się on swoim doświadczeniem z naszymi młodszymi zawodnikami, takim jak Alan Banaszek, jak radzić sobie w pojedynkach z czołowymi sprinterami świata - dodaje dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

- Jestem niezwykle podekscytowany faktem, że podpisałem kontrakt z CCC Sprandi Polkowice – mówi Marko Kump. – Znałem tę drużynę dosyć dobrze, gdyż często z nią się ścigałem na różnych wyścigach. W ostatnim czasie mogłem ją poznać jeszcze lepiej i słyszałem o niej same pozytywne opinie. Po rozmowie z dyrektorem sportowym, Piotrem Wadeckim, utwierdziłem się w przekonaniu, że to właściwe dla mnie miejsce.

Kump dołączy do innego Słoweńca ścigającego się w CCC Sprandi Polkowice, Jana Tratnika.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama