Emocje pod koszem. CCC podejmie Wisłę, Ślęza zagra w Ostrowie

| Utworzono: 2017-10-15 08:30 | Zmodyfikowano: 2017-10-15 08:30

Wiślaczki po czterech kolejkach mają na koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę Pokonały Widzew Łódź, Energę Toruń oraz Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Jedyną porażkę poniosły w meczu pierwszej kolejki, kiedy to niespodziewanie musiały uznać wyższość PGE MKK Siedlce.

Wiślaczki prowadzone przez Krzysztofa Szewczyka, który pracował przed laty w CCC, zajmują w tabeli Basket Ligi Kobiet 4. miejsce. Liderką w zdobyczach punktowych w ekipie spod Wawelu jest hiszpańska rzucająca Leonor Rodriguez, która notuje średnio 13,5 punktu na mecz. Średnią 11 „oczek” może się z kolei pochwalić druga snajperka z Krakowa – środkowa z USA Cheyenne Sernina Parkier.

Wisła ma w składzie także wiele innych groźnych koszykarek, co sprawia, że szykuje się ciekawy pojedynek. Wielka szkoda, że trener CCC nie będzie mógł skorzystać z Theresy Plaisance, która zerwała więzadła krzyżowe i ten sezon ma z głowy.

Umiwarkowany optymizm panuje we Wrocławiu. Ślęza w Ostrowie wystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Co prawda Ostrovia wysoko przegrywała w tym sezonie z ligowymi potentatami, ale była też w stanie też sprawić sporą niespodziankę, wgrywając w Sosnowcu z JAS-FBG Zagłębiem 86:81.

W tamtym spotkaniu swoje strzeleckie umiejętności udowodniły Amerykanki Brenna Lewis (środkowa, 196 cm) i Jordan Jones (rozgrywająca, 168 cm), które rzuciły odpowiednio 25 i 24 punkty. Bardzo duży udział w zwycięstwie miała także Monika Jasnowska, a więc była zawodniczka Ślęzy. W Sosnowcu zdobyła 17 oczek, trafiając pięć razy za trzy.

W kadrze Ostrovii wato zwrócić uwagę także na Francuzkę Marie Ange Mfoula’ę, doświadczoną Katarzynę Motyl, czy też Monikę Naczk, która znalazła się w szerokim składzie reprezentacji Polski trenera Arkadiusza Rusina.

Mecz w Ostrowie będzie dla Ślęzy piątym w ciągu 17 dni. Natężenie spotkań jest bardzo duże i tak będzie do końca października. Już w nocy z poniedziałku na wtorek mistrzynie Polski wyruszą w podróż, której celem jest tureckie Kayseri. W środę wrocławianki zmierzą się tam z AGU Sporem w kolejnej potyczce EuroCupu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.