Miał blisko 3,5 promila, jechał motorowerem drogą publiczną

z informacji policji | Utworzono: 2017-10-17 20:09 | Zmodyfikowano: 2017-10-17 20:09
A|A|A

Dzielnicowi z Kostomłotów oraz z Miękini zatrzymali do kontroli dwóch kierujących motorowerami oraz jednego rowerzystę. Jak się okazało, wszyscy znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Jak się okazało mieli od 1 do ponad 3 promili alkoholu w organizmie.

Niestety w niedzielę średzcy funkcjonariusze około godz. 4.30 zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 41 lat, którzy jechali rowerami mając w organizmie odpowiednio 1,5 i 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.
Pamiętajmy, że stając się uczestnikiem ruchu drogowego, czy to w charakterze osoby pieszej, kierującego pojazdem mechanicznym lub rowerem, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych. Nasz błąd na drodze może kosztować czyjeś zdrowie lub życie.

Średzcy policjanci przypominają, że na drodze nie ma miejsca na lekkomyślność, pośpiech, zmęczenie, czy na świadome łamanie przepisów. Tym bardziej sięganie po alkohol lub środek działający do niego podobnie jest niedopuszczalne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama